Вече Шопена у Центру за културу и образовање Раковица
У петак, 15. децембра од 20:30 часова одржава се концерт Милорада Феодоровића у Центру за културу и образовање Раковица.
Програм концерта обухватиће дела из опуса Фредерика Шопена.


Милорад Феодоровић почео је да свира клавир у петој години, а прве часове клавира добија од свог оца. У петнаестој години уписује Музичку школу „Станковић“ у Београду, у којој је за шест година завршио теоретски и клавирски одсек у класи Проф. Матачић.
На факултету Музичке уметности у Београду дипломирао је у класи Проф. Андреје Прегера. По завршеним студијама радио је и са професором Евгенијем Тимакином (Русија).
Концертну делатност започиње 1970. Године наступом са оркестром ЈНА, а затим следе бројни реситали у Београду и широм СФРЈ.
Често наступа у Немачкој, а остварио је и низ снимака за Радио и Телевизију Србије.
Улаз је слободан.



