Обележавање осам векова Светосавља.

У Центру за културу и образовање Раковица, у уторак 16. априла, организован је свечани програм поводом обележавања осам векова аутокефалности српске цркве. Програм је реализован у сарадњи са одбором за верску наставу архиепископије Београдско-Карловачке. Посетиоцима, који су испунили салу Центра до последњег места, обратили су се протојереј-ставрофор професор др Драгомир Сандо, господин Станислав Стевуљевић, директор основне школе Никола Тесла и председник актива директора школа Раковице. На крају се присутнима обратила и госпођа Маријана Бутулија, директорка Центра за културу и образовање Раковица, захваливши се свим учесницима и реализаторима програма, на сарадњи и помоћи. У реализацији програма су учествовале све основне и средње школе са територије општине Раковица. Ученици су у сарадњи са својим наставницима, приредили драмски и музички програм на врхунском нивоу, Уз представнике основних и средњих школа, у програму су учествовали и најмлађи полазници КУД-а Димитрије Котуровић и КУД-а Лазар Хребељановић.

У галерији Центра, изложени су радови ученика основних школа Раковице, на тему Светосавља.