Девет година „Гваша“

Вечерас је у Галерији Центар отворена традиционална изложба радова полазника школе цртања и сликања Центра за културу и образовање Раковица – Гваш.
 
Под менторством педагога школе, академског сликара Петра Гољовића Краса, кроз школу је за девет година постојања, прошло више од две стотине задовољних полазника.
 
 
С поносом истичемо да су сваке године, од постанка школе, талентовани полазници Гваша, успешно полагали пријемне испите на уметничким школама и факултетима.
 
Захваљујући искусном педагошком приступу, Петар Крас са децом ради подједнако на савлађивању ликовних техника и занатских финеса, али и на развијању визуелне писмености и познавању историје уметности.
 
 
Изложба је отворена до 11. септембра 2019. године.
 
Галерија своја отвара у 9 часова и улаз је слободан.
 
Поклоните себи излазак у галерију, не кошта ништа, а пуно пружа.